مدیرکل حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس خراسان شمالي: دفاع مقدس تنها با حادثه عاشورا قابل‌مقایسه است PDF چاپ نامه الکترونیک
دوشنبه 08 مهر 1398 ساعت 11:55

مدیرکل حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس گفت: تنها حادثه‌ای که می‌توان با دفاع مقدس مقایسه کرد حادثه عاشوراست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري آنا از بجنورد؛ سرهنگ احیا محمد امیری در مراسم شب‌شعر قلم مقدس با بزرگداشت سالروز شهادت فلاحی، فکوری، نامجو، جهان‌آرا و کلاه دوز اظهار کرد: در 8 سال دفاع مقدس، ایران با کل دنیا جنگید و 180 کشور برای نابودی ایران انواع سلاح‌ها را به میدان آوردند.

اميري خاطرنشان كرد: در حادثه عاشورا نیز 72 تن از یاران امام حسین (ع) با سی هزار سرباز عمر سعد مبارزه کردند و پیروز تاریخ شدند.

 

 

مدیرکل حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس خراسان شمالي بابیان اینکه جوان امروز باید بصیرت داشته باشد، افزود: درباره دفاع مقدس هرچقدر تحقیق کرد بازهم کم است زیرا هرروز این 8 سال مملو از اتفاقاتي است که نمی‌توان بر روی کاغذ پياده كرد.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامي واحد بجنورد و خاسان شمالي اظهار كرد: شب‌شعر قلم مقدس میراث دار خون شهداست و بزرگداشت یاد رزمندگانی است که با رشادت‌ها و ايثارگرهاي خود اجازه ندادند یک وجب از خاک کشور عزیزمان از دست برود.

وثوقي مطلق بيان كرد: هفته دفاع مقدس فرصت مناسبی برای گرامیداشت یاد شهدا و رزمندگان اسلام است؛ آرامش و امنیت این کشور با خون شهدا بدست آمده و ما بايد قدر این نظام مقدس را بدانیم که به‌واقع نعمت بزرگی است از سوی پروردگار متعال و همه در معرض آزمون الهی در پاسداشت خون شهدا و زحمات رزمندگان هستیم.

به گزارش آنا؛ شعرخوانی، پخش کلیپ، سرود، اجرای تئاتر گروه ققنوس، خاطره گویی از ديگر برنامه‌های شب‌شعر قلم مقدس بود و در پايان مراسم نيز با حضور دانشجویان و استادان دانشگاه‌های بجنورد از خانواده‌های ایثارگران دانشگاهیان تجليل شد.

 

 

 
دفتر فناوري اطلاعات و ارتباطات دانشگاه

آدرس پستي دانشگاه :خراسان شمالي- بجنورد- خ دانشگاه- دانشگاه آزاد اسلامي واحد بجنورد              كدپستي دانشگاه: 97796- 94176

تلفن هاي  دانشگاه : 94-32296985  و  فاكس :32296977   با پيش شماره 058