محمودی در گفتگو با آنا: درجه سرای دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی بجنورد ارتقا یافت/ برگزاری کارگاه‌های مهارت‌آموزی در روزهای کرونایی PDF چاپ نامه الکترونیک
سه شنبه 16 دی 1399 ساعت 06:22

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بجنورد از ارتقای درجه سرای دانشجویی دختران این دانشگاه خبر داد.

مریم‌السادات محمودی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در بجنورد اظهار كرد که درجه سرای دانشجویی دختران دانشگاه آزاد اسلامی واحد بجنورد در بازرسی دقیق نمایندگان سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی با كسب امتیاز ۹۴,۳۸ از ۲ به یک ارتقا پیدا کرد.

وی با اشاره به زمان راه‌اندازی خوابگاه دانشجویی دختران خاطرنشان كرد: سرای دانشجویی دختران دانشگاه آزاد اسلامی واحد بجنورد با مساحت ۵ هزار و ۷۱۰ مجموعه عرصه و بنا مقابل در شرقی در محوطه‌ای مستقل، سال ۸۴ به بهره‌برداری رسید.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بجنورد افزود: سرای دانشجویی دختران این دانشگاه دارای ۹۰ اتاق با ظرفیت ۵۳۰ نفر در پنج طبقه دایر شده كه دارای امكاناتی مانند نمازخانه، کافی‌نت، اتاق مشاوره، کتابخانه، اتاق ورزش، بوفه، اتاق اتو، سالن مطالعه در هر طبقه، انبار، اتاق ملاقات، آلاچیق و فضای سبز در محوطه خوابگاه، وسایل ورزش همگانی، دفتر نهاد نمایندگی رهبری، پایگاه بسیج خواهران است.

 

ظرفیت متنوع اتاق‌های سرای دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی بجنورد

 

محمودی با بیان اینکه اتاق‌های سرای دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بجنورد ظرفیت‌های متنوعی دارد، متذکر شد: در هر طبقه اتاق‌هایی با ظرفیت هشت، ۶ و چهار نفره وجود دارد كه در هر طبقه دو باب آشپزخانه، دو باب سرویس بهداشتی و حمام مجزا بوده و اتاق‌های چهار نفره در اختیار دانشجویان مقطع دکتری قرار دارد.

وی با اشاره به آمار دانشجویان ساكن در خوابگاه افزود: در نیمسال نخست سال ۹۸-۹۹ تعداد دانشجویان ساکن خوابگاه ۵۲۰ نفر بود که از چهار دانشگاه مختلف سطح شهر در این خوابگاه سکونت داشتند.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بجنورد اظهار كرد: وجود نگهبان در تمامی ساعات شبانه‌روز، حضور دو سرپرست در شیفت‌های شب و روز، دوربین‌های مداربسته در جایگاه‌های مختلف محوطه و نوع معماری ساختمان سرای دانشجویی این واحد دانشگاهی، امنیت و آرامش را برای دانشجویان به همراه دارد.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بجنورد درباره برنامه‌های فرهنگی و دانشجویی سرای دانشجویی خاطرنشان كرد: از برنامه‌های متنوع فرهنگی در دوران پیش از شیوع ویروس كرونا می‌توان برگزاری نماز مغرب و عشا به‌صورت جماعت، سخنرانی‌های مذهبی و جلسات پرسش و پاسخ در نمازخانه با حضور هیئت رئیسه و استادان هیئت علمی در حوزه‌های مختلف را نام برد.

محمودی با تشریح برگزاری برنامه‌های سلامت روانی دانشجویان ساکن خوابگاه به آنا گفت: در هفته دو شب مشاوران فرهنگی، دینی و بهداشت روانی در اتاق مشاوره خوابگاه حضور دارند و به دانشجویان خدمات متنوعی ارائه می‌دهند

عملکرد سرای دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی بجنورد در روزهای کرونایی

وی ادامه داد: روزهای یک‌شنبه نیز کارگاه‌های مهارت‌آموزی با مشارکت دفتر مشاوره دانشگاه آزاد اسلامی بجنورد در محل نمازخانه سرای دانشجویی برای علاقه‌مندان برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بجنورد افزود: برنامه‌های متنوع و جشن‌های گوناگون با توجه به مناسبت‌های مختلف در طول سال، برگزاری اردوهای دانشجویی، برگزاری مسابقات مختلف ورزشی، فرهنگی، آشپزی و ... در سرای دانشجویی از دیگر برنامه‌های تدارک دیده شده برای دانشجویان ساكن در خوابگاه است.

محمودی گفت: مسئولان حوزه دانشجویی و فرهنگی تلاش خود را برای حفظ آرامش دانشجویان به‌کار بسته‌اند و در صورت بروز مشکل در کوتاه‌ترین زمان ممکن برای رفع مشكل اقدام خواهند كرد.

وی درباره رفع كمبودهای سرای دانشجویی اظهار كرد: با وجود سرپرست مستقر در خوابگاه سعی بر این است تا کمبودهای سرای دانشجویی و نیازهای دانشجویان ساکن خوابگاه در اسرع وقت مرتفع شود.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بجنورد افزود: تعویض اجاق گازها با اجاق گاز ترموکوپل‌دار، خرید یخچال، لباسشویی، جاروبرقی، اتو، جاکفشی‌های دائمی، روفرشی، تشک‌های مرغوب و دیگر تجهیزات کاربردی از خریدهای اخیر برای سرای دانشجویی این دانشگاه است.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بجنورد با برشمردن اقدامات مؤثر در سرای دانشجویی متذکر شد: اجاره برخی از اتاق‌های خوابگاه به دانشجویان سایر دانشگاه‌ها، راه‌اندازی سامانه ارسال پیامک به والدین در زمان ترک خوابگاه از سوی دانشجویان و عزیمت به سمت منزل، راه‌اندازی اتاق اتو، تفکیک زباله و کسب درآمد از آن و ... از جمله فعالیت‌های چند ماه اخیر است.

محمودی در بیان عملکرد سرای دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بجنورد در روزهای شیوع ویروس کرونا گفت: قرار دادن دستگاه هندراپ در کنار در ورودی، ضدعفونی و شستشوی مرتب سرویس‌های بهداشتی، سالن‌ها و فضاهای عمومی، کاهش ظرفیت اتاق‌ها به نصف، لغو برنامه‌هایی که با تجمع دانشجویان همراه است از دیگر اقدامات مسئولان سرای خوابگاه دانشجویی برای حفظ سلامت دانشجویان ساكن در خوابگاه مركزی بوده است

 

 

آخرین به روز رسانی در سه شنبه 16 دی 1399 ساعت 06:38
 
دفتر فناوري اطلاعات و ارتباطات دانشگاه

آدرس پستي دانشگاه :خراسان شمالي- بجنورد- خ دانشگاه- دانشگاه آزاد اسلامي واحد بجنورد              كدپستي دانشگاه: 97796- 94176

تلفن هاي  دانشگاه : 94-32296985  و  فاكس :32296977   با پيش شماره 058