در نشست مشترک مسئولان دانشگاه و ورزش عنوان شد؛ فرصتی به نام پرورش اسب اصیل ترکمن | از ایجاد واحدهای درسی تا سرمایه‌گذاری و اشتغال PDF چاپ نامه الکترونیک
سه شنبه 30 شهریور 1400 ساعت 08:58

دكتر غلامرضا كاظمي عنوان كرد: استان خراسان شمالي با توجه به موقعيت جغرافيايي، آب و هوايي و تنوع زيستي مي تواند در پرورش اسب اصيل تركمن پيشتاز باشد و فرصت شغلي و سرمايه گذاري را براي اين استان فراهم سازد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري آنا از بجنورد سرپرست دانشگاه آزاد اسلامي خراسان شمالي در جمع مسئولان اداره ورزش و جوانان شهرستان بجنورد اظهار كرد: با توجه به شناختي كه از پتانسيل و ظرفيت و علاقه مردم استان خراسان شمالي دارم اين استان مي تواند خاستگاه پرورش اسب اصيل تركمن باشد و در توسعه اقتصادي استان نقش بسزايي را داشته باشد.

وي افزود: استان خراسان شمالي با توجه به موقعيت جغرافيايي و آب و هوايي و تنوع زيستي مي تواند در پرورش اسب اصيل تركمن پيشتاز باشد و فرصت شغلي و سرمايه گذاري را براي اين استان فراهم سازد.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامي خراسان شمالي با توجه به راهكارهاي ايجاد علاقه در بين جوانان براي جذب در رشته سواركاري گفت: يكي از راهكارهاي ايجاد علاقه به رشته سواركاري در بين ورزشكاران ايجاد واحدهاي درسي در دانشگاه ها در رشته هاي تخصصي به ويژه علوم ورزشي است تا با گذراندن دروس مرتبط، تخصصي تر با اين رشته آشنا شوند.

كاظمي تصريح كرد: با توجه به اينكه رشته قايقراني در اين استان نيز از رشد قابل قبولي در بين رشته ها ي برخوردار است و داراي مقام هاي ارزنده در ميادين ورزشي است اين رشته نيز مي تواند جز واحدهاي درسي دانشگاهيان قرار گيرد.

دكتر رضا ابراهيمي سرپرست اداره ورزش و جوانان شهرستان بجنورد اظهار كرد:  پرورش اسب اصيل تركمن فرصت طلایی برای سرمايه گذاري و توسعه اقتصادي اين استان به شمار مي آيد و اهمیت این حوزه اقتصادی و اجتماعی در استان سبب شده كارگروه خاصی در استانداری خراسان شمالی در زيرم جموعه معاونت هماهنگی امور اقتصادی با حضور نمایندگان دستگاه های اجرایی و تشكل های اسب داران تشكیل شده تا به سیاستگذاری و برنامه ریزی برای توسعه این صنعت بپردازد.

ابراهيمي خاطرنشان كرد: مديريت درست در اين رشته تخصصي پرورش اسب و در كنار آن آشنايي ورزشكاران با رشته مهيج سواركاري نياز به مديريت درست دارد.

وي افزود: استان خراسان شمالي نسبت به ساير استان ها در زمينه پرورش اسب اصيل تركمن بسيارقوي وارد ميدان شده و با توجه به امكانات اين استان به راحتي مي توانيم اين صنعت را در استان برندسازي نماييم.

آخرین به روز رسانی در شنبه 03 مهر 1400 ساعت 10:02
 
دفتر فناوري اطلاعات و ارتباطات دانشگاه

آدرس پستي دانشگاه :خراسان شمالي- بجنورد- خ دانشگاه- دانشگاه آزاد اسلامي واحد بجنورد              كدپستي دانشگاه: 97796- 94176

تلفن هاي  دانشگاه : 94-32296985  و  فاكس :32296977   با پيش شماره 058