سليمان پور عنوان كرد: توجه به استعدادها، علايق و ظرفیت های دانشجویی در برنامه هاي فرهنگي و دانشجويي حائز اهميت است PDF چاپ نامه الکترونیک
يكشنبه 18 مهر 1400 ساعت 06:27

معاون دانشجويي و فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي واحد بجنورد گفت: در اجرای برنامه های فرهنگی و دانشجويي توجه به استعدادها، علايق و ظرفیت های دانشجویی باید مورد توجه قرار گيرد.

علي سليمان پور در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاري آنا در بجنورد اظهار كرد: در اجرای برنامه های فرهنگی و دانشجويي توجه به استعدادها، علايق و ظرفیت های دانشجویی باید مورد توجه قرار گيرد كه در اين راستا در سه ماهه گذشته حوزه معاونت فرهنگي و دانشجويي برنامه هاي گوناگوني را در سطح واحد دانشگاهي داشته كه با مشاركت و همراهي ساير حوزه هاي دانشگاهي و دانشجويان فعال همراه بوده است.

معاون دانشجويي و فرهنگي واحد بجنورد ضمن برشماري فعاليت هاي انجام گرفته در دانشگاه خاطرنشان كرد: مراسم قربان تا غديرخم، اطعام نيازمندان و راه اندازي كارناوال شادي در مناطق كم برخوردار شهرستان از جمله برنامه هاي فرهنگي بود كه با همكاري بسيج دانشجويي دانشگاه انجام و مورد استقبال عموم قرار گرفت.

وي افزود: يكي ديگر از برنامه هاي انجام گرفته تجليل از بانوان محجبه شاغل در دانشگاه بود كه با حضور نماينده ولي فقيه در استان انجام گرفت.

 

سليمان پور با اشاره به برگزاري جشن دانش آموختگي دانشجويان مامايي گفت: برگزاري جشن دانش آموختگي 30 نفر از دانشجويان رشته مامايي نيز با مشاركت معاونت علوم پزشكي و كانون هاي فرهنگي دانشگاه انجام گرفت.

عضو هيات علمي واحد بجنورد درخصوص راه اندازي مركز تجميعي واكسيناسيون دانشگاه افزود: مركز تجميعي واكسيناسيون دانشگاه كه با همت حوزه علوم پزشكي واحد بجنورد راه اندازي شد و در اين راستا سلف سرويس دانشجويي در اختيار اين مركز قرار داده شد و جهت سهولت در امر واكسيناسيون، دانشجويان فعال كانون هاي دانشجويي و بسيج دانشجويي نيز با معاونت علوم پزشكي و كادر درمان مشاركت داشتند.

وي خاطرنشان كرد: برگزاري مراسم عزاداري دهه دوم محرم به همت بسيج دانشجويي به مدت 5 شب و توزيع 3 هزار پرس غذاي گرم در بين عزاداران و نيازمندان، فضاسازي فرهنگي و ديوار نويسي، تعزيه خواني باعنوان شبي در خرابه هاي شام به مدت 3 شب، جلسات سخنراني، برگزاري مراسم اربعين و راه اندازي كاروان اسرا به همراه عزاداري و مرثيه خواني با مشاركت بسيج دانشجويي، برگزاري مسابقه فرهنگي به مناسبت دهه اول محرم بين فرزندان كاركنان و  اعطاي كارت هديه به برگزيدگان، غبارروبي و عطرافشاني مزار شهداي گمنام از ديگر برنامه هاي اجرا شده در دانشگاه بوده است.

معاون دانشجويي و فرهنگي واحد بجنورد افزود: سركشي و تماس با خانواده هاي همكاران بيمار و نيازمندان، راه اندازي مركز تهيه و توزيع آبميوه به همت بسيج دانشجويي، تهيه و توزيع بسته هاي مواد غذايي به ارزش 80ميليون ريال به همت اعضاي هيات علمي در راستاي اجراي طرح مواسات ابلاغي از سوي معاونت فرهنگي سازمان مركزي از جمله فعاليت هاي اين حوزه در سه ماهه اخير بوده است.

سليمان پور با توجه به برگزاري برنامه پياده روي خانوادگي كاركنان و اعضاي هيات علمي دانشگاه گفت: با هدف ترويج ورزش همگاني و ارتقاء سلامت روحي و جسمي و ايجاد جوي صميمي و با نشاط در بين خانواده هاي كاركنان و اعضاء هيات علمي برنامه پياده روي به مقصد تفرجگاه بش قارداش صورت گرفت كه اين برنامه به همراه صرف صبحانه و قرعه كشي بين حاضران و اهدا كارت هديه بود.

معاون دانشجويي و فرهنگي با اشاره به آغاز سال تحصيلي و ورود دانشجويان جديد به دانشگاه اظهار كرد: در زمان ثبت نام دانشجويان ورودي جديد اعضاي كانون ها و بسيج دانشجويي در محل ثبت نام حضور دارند كه در راستاي پذيرش و ثبت نام اين دانشجويان با حوزه آموزشي همكاري لازم را دارند.

وي خاطرنشان كرد: در خصوص مهم ترين برنامه هاي فرهنگي علاوه بر پيگيري و اجراي برنامه هاي مناسبتي طي ماه هاي آتي، اجراي برنامه هاي ابلاغي از سوي معاونت دانشجويي و فرهنگي در سازمان مركزي درقالب جشنواره هاي چهارگانه حماسه تا حماسه 2، كرسي هاي آزاد انديشي2، جشنواره شعر اميد2و جشنواره رشد 2 در دستور كار اين حوزه قرار دارد كه اقدامات لازم جهت اطلاع رساني و تبليغات آن ها آغاز شده است.

سليمان پور گفت: كسب افتخاراتي در جشنواره هاي گذشته همچون كسب رتبه برتر كشوري در جشنواره سراسري حماسه تا حماسه1 توسط كارمند حوزه دانشجويي و فرهنگي و دو رتبه كشوري در جشنواره رشد توسط دانشجويان اين واحد دانشگاهي ما را مصمم ساخته تا با استفاده از ظرفيت بالاي فرهنگي و توانمندي هاي دانشجويان در برنامه هاي آتي حضور فعال تري داشته و رتبه فرهنگي دانشگاه را به حد شايسته ارتقاء بخشيم.

 

 

 
دفتر فناوري اطلاعات و ارتباطات دانشگاه

آدرس پستي دانشگاه :خراسان شمالي- بجنورد- خ دانشگاه- دانشگاه آزاد اسلامي واحد بجنورد              كدپستي دانشگاه: 97796- 94176

تلفن هاي  دانشگاه : 94-32296985  و  فاكس :32296977   با پيش شماره 058