اخبار علمي و پژوهشي
برگزاری طرح «یادواره سردار دل‌‌ها» برای توانمندسازی اعضای باشگاه پژوهشگران دانشگاه آزاد PDF چاپ نامه الکترونیک
سه شنبه 15 تیر 1400 ساعت 08:02

مدیرکل هدایت و توانمندسازی دانشجویی باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی از ابلاغ طرح سراسری توانمندسازی اعضای باشگاه پژوهشگران جوان با نام «یادواره سردار دل‌ها» به تمامی دفاتر باشگاه در سراسر کشور خبر داد.

برگزاری طرح «یادواره سردار دل‌‌ها» برای توانمندسازی اعضای باشگاه پژوهشگران دانشگاه آزاد

محمدمهدی جوکار، مدیرکل هدایت و توانمندسازی دانشجویی باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی در گفتگو با خبرنگار حوزه آموزشی و پژوهشی گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، درباره طرح «یادواره سردار دل‌‌ها» گفت: اداره کل هدایت و توانمندسازی دانشجویی باشگاه پژوهشگران همزمان با ایام نخستین سالگرد شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، طرح سراسری توانمندسازی اعضای باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان و دانشجویان سراسر کشور را با نام «یادواره سردار دل‌ها» به تمامی دفاتر باشگاه در واحدهای دانشگاهی سراسر کشور ابلاغ کرد.

وی دلیل انتخاب نام «یادواره سردار دل‌ها» برای طرح مذکور را پاسداشت مجاهدت‌های ایشان، الگوسازی و انتقال آرمان‌های سردار شهید به نسل جوان و نخبه عنوان کرد و افزود: این طرح در سالگرد سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی ابلاغ و قرار است به‌صورت نذر علمی و کاملاً رایگان برای عموم دانشجویان علاقه‌مند در سراسر کشور در سال آینده اجرا شود.

مدیرکل هدایت و توانمندسازی دانشجویی باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی درباره نحوه اجرا و چگونگی این طرح بیان کرد: در طرح «یادواره سردار دل‌ها» با توجه به سیاست‌های کلان دانشگاه، سه برنامه کارگاه‌های علمی-مهارتی، وبینارهای مرز دانش و بازدیدهای مجازی را خواهیم داشت‌. واحدهای دانشگاهی در وبینارهای مرز دانش، مطالب به‌روز علمی و مبتلا به جامعه را با اساتید برجسته به‌صورت وبینار برگزار خواهند کرد.

واحدهای دانشگاهی فهرست پیشنهادی برگزاری کارگاه‌های علمی را تا 4 بهمن‌ماه ارسال کنند

آخرین به روز رسانی در شنبه 09 مرداد 1400 ساعت 07:00
ادامه مطلب...
 
دکتر علی‌اکبری خبر داد ابلاغ دستورالعمل تسهیل فرآیند دفاع و پیش‌دفاع متمرکز دانشجویان دکتری دانشگاه آزاد اسلامی/ موافقت با پذیرش معتبر چاپ مقاله برای دفاع/ ارائه نمره قبولی در آزمون زبان خارجی برای پیش دفاع لازم نیست PDF چاپ نامه الکترونیک
يكشنبه 23 خرداد 1400 ساعت 03:54

ابلاغ دستورالعمل تسهیل فرآیند دفاع و پیش‌دفاع متمرکز دانشجویان دکتری دانشگاه آزاد اسلامی/ موافقت با پذیرش معتبر چاپ مقاله برای دفاع/ ارائه نمره قبولی در آزمون زبان خارجی برای پیش دفاع لازم نیستبه گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر محمد علی‌اکبری مشاور رئیس دانشگاه و مجری طرح پایش دانشگاه آزاد اسلامی از ابلاغ متمم بخشنامه مربوط به دفاع و پیش‌دفاع دانشجویان دکتری خبر داد و گفت: در پی جلسه دکتر طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با جمعی از نمایندگان دانشجویان دکتری این دانشگاه در اردیبهشت‌ماه و جلسه‌ای که با این دانشجویان داشتم، درخواست‌ دانشجویان مورد بررسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: پس از جمع‌بندی مطالب، درخواست‌های مطرح شده در جلسه‌ای با حضور رئیس و قائم مقام دانشگاه، مدیران پژوهشی معاونت‌های «علوم‌انسانی و هنر» و «علوم، مهندسی و کشاورزی) مورد بررسی نهایی و تصمیم‌گیری قرار گرفت. در نهایت به منظور تسهیل در فرآیند دفاع و پیش‌دفاع متمرکز دانشجویان دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی، متمم بخشنامه 79534/10 از سوی رئیس دانشگاه ابلاغ شد.

مشاور رئیس دانشگاه و مجری طرح پایش دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: در این دستورالعمل تأکید شده که به دلیل تداوم شرایط شیوع کرونا در کشور و به‌منظور تسهیل در فرآیند دفاع دانشجویان دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی، دانشجو برای انجام دفاع و تسویه حساب، می‌تواند حداقل 5 امتیاز پژوهشی لازم را از هر یک از مستندات پژوهشی مستخرج از رساله دکتری خود، (مطابق با جدول 2 مندرج در بخشنامه 79534/10 مورخ 98/12/7 ) تأمین کند. براساس تبصره این دستورالعمل، امتیاز مقاله پیش‌دفاع نیز بخشی از 5 امتیاز پژوهشی برای انجام دفاع است.

آخرین به روز رسانی در يكشنبه 23 خرداد 1400 ساعت 08:34
ادامه مطلب...
 
دستورالعمل برگزاری هشتمین جشنواره فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی را ابلاغ شد PDF چاپ نامه الکترونیک
سه شنبه 06 آبان 1399 ساعت 07:24
سرپرست شبکه پژوهشی و آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی، دستورالعمل برگزاری هشتمین جشنواره فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی را ابلاغ کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر روح‌الله دهقانی فیروزآبادی معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری و سرپرست شبکه پژوهشی و آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی، دستورالعمل برگزاری هشتمین جشنواره علمی، پژوهشی و فناوری(فرهیختگان) دانشگاه آزاد اسلامی را به رؤسای دانشگاه آزاد اسلامی استان ها ابلاغ کرد.

در این دستورالعمل آمده است که پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی این جشنواره را به منظور شناسایی و تشویق اعضای هیأت علمی، دانشجویان، دانش‌آموزان و فناوران این دانشگاه در زمینه های مختلف علمی، پژوهشی و فناوری به صورت یکپارچه و ملی برگزار خواهد کرد.

دکتر دهقانی فیروزآبادی در این دستورالعمل تأکید کرده است:

آخرین به روز رسانی در سه شنبه 06 آبان 1399 ساعت 07:32
ادامه مطلب...
 
عضو هيات علمي واحد علوم و تحقيقات/ كشور ايران از نظر تعداد توليدات علمي در پايگاه علمي scopus در رتبه دوم جهاني قرار دارد PDF چاپ نامه الکترونیک
يكشنبه 19 شهریور 1396 ساعت 06:48

 

حسين زاده لطفي گفت: كشور ايران در حال حاضر از نظر تعداد توليدات علمي در پايگاه علمي scopus  بعد از كشور چين در جايگاه دوم قرار دارد.

 

دكتر فرهاد حسين زاده لطفي در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاري آنا گفت: علم تحليل پوششي داده ها در سال 1370 توسط پروفسور جهانشاهلو وارد ايران شد و پژوهشگران زيادي در اين رشته در كشور تربيت شدند.

حسين زاده لطفي اظهار كرد: كنفرانس ملي تحليل پوششي داده ها يكي از يادگارهاي مرحوم پروفسور غلامرضا جهانشاهلو است كه باني و موسس انجمن علمي و كنفرانس مربوطه مي باشد.

 

وي افزود: كشور ايران در حال حاضر از نظر تعداد توليدات علمي در پايگاه علمي scopus  بعد از كشور چين در جايگاه دوم قرار دارد.

 

آخرین به روز رسانی در سه شنبه 18 ارديبهشت 1397 ساعت 10:20
ادامه مطلب...
 
خدابخشی عنوان كرد/ توجه به جهت گیری مقالات پژوهشگران در راستای توسعه ملی در نهمین همایش ملی تحلیل پوششی داده ها- توسعه ملي PDF چاپ نامه الکترونیک
پنجشنبه 16 شهریور 1396 ساعت 14:57

 

رییس فراکسیون نظارت بر اجرای برنامه های توسعه کشور گفت:جهت گیری مقالات پژوهشگران در راستای توسعه ملی  در نهمين كنفرانس ملي تحليل پوششي داده ها- توسعه علمي مورد توجه قرار گرفته است

 

دكتر محمد خدابخشی رییس فراکسیون نظارت بر اجرای برنامه های توسعه کشور در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در حاشيه برگزاری نهمین همایش ملی تحلیل پوششی داده ها- توسعه ملي گفت: محورهایی مانند تئوری تحلیل پوششی داده ها، چارچوب و شاخص های ارزیابی برنامه های پنج ساله توسعه، الگوهای بودجه ریزی بر مبنای عملکرد در برنامه ششم توسعه و ارزیابی بخش های مختلف اقتصادی در سطح کلان و استانی در نهمين كنفرانس ملي تحليل پوششي داده ها- توسعه علمي مطرح است و تلاش شده جهت گیری مقالات پژوهشگران در راستای توسعه ملی باشد.

 

آخرین به روز رسانی در سه شنبه 18 ارديبهشت 1397 ساعت 10:21
ادامه مطلب...
 
<< ابتدا < قبلی 1 2 3 بعدی > انتها >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
دفتر فناوري اطلاعات و ارتباطات دانشگاه

آدرس پستي دانشگاه :خراسان شمالي- بجنورد- خ دانشگاه- دانشگاه آزاد اسلامي واحد بجنورد              كدپستي دانشگاه: 97796- 94176

تلفن هاي  دانشگاه : 94-32296985  و  فاكس :32296977   با پيش شماره 058